Üye Temsilci Bilgileri

: Kemalettin ŞAHİN

: kemalettin.sahin@una.net.tr


Üye Bilgileri

: https://www.unaiot.com/

: iot@una.net.tr

: 0312 911 76 84

: Tekstilciler Caddesi No:16/4 06520, Balgat/Ankara

: 12 Mayıs 2023

Kemalettin ŞAHİN

UNA IOT, Sigfox Türkiye operatörü olarak 2023 yılı itibariyle faaliyete başlamıştır. Şirketimiz sektörde iletişim ve teknoloji alanında 25 yılı geçkin uzmanlar topluluğunun bir oluşumu olarak kurulmuştur.

Şirketimizin temel amacı Türkiye’de IOT odaklı bir network geliştirmek, nesnelerle konuşan etkin, kapsayıcı ve erişilebilir bir IOT network hizmeti sunmaktır.

Ülkemizde çok sayıda başarılı ve IOT konusunda çözüm üreten öncü firmalar mevcuttur.  Hedefimiz Networkümüzü IOT firmalarının hizmetine sunmak,  işbirliğini geliştirmek, eko-sistem iş ortaklarını oluşturmaktır.

Yerli ve milli imkânlarla geliştirilmiş IOT çözüm ve ürünlerini Dünya Pazarına sunmaktır.

Una IoT’nin temel amacı Türkiye’de Düşük Güçlü Geniş Alan Ağı networkü oluşturmak ve bu doğrultuda yatırımlar yapmaktır. LPWAN dediğimiz bu network ile çalışan çözümleri herkesin deneyimleyebileceği ve istifade edebileceği bir ortam sağlamaktadır. Kurumların, şirketlerin, bireylerin kendi kaynakları ile kurmaya çalıştıkları nesne takip işlemlerini endüstriyel standartlara taşımak ve bu yüksek teknolojinin nimetlerinden herkesi faydalandırmaktır. Bu hedef doğrultusunda üreticiler, Ar-ge ofisleri, üniversiteler, teknoparklar ve yenilikçi çözüm firmaları ile yakın temas halinde bulunmaktır.

Mevcut imkânlar ve gelecek teknolojiler arasında güçlü bir bağ kurmak ve bu yolda mümkün olan tüm gereçleri kullanıcıların hizmetine sunmaktır. Nesnelerin interneti ve bu alanı geliştiren LPWAN İletişimini en etkin şekilde toplumun ve kamunun hizmetine sunmaktır.