Üye Temsilci Bilgileri

: Betül KALAY

: betul.kalay@vestel.com.tr


Üye Bilgileri

: https://www.ayesas.com/tr

: info@ayesas.com

: +90 312 589 40 00

: Oğuz Cad. No:7 Sincan Organize Sanayi Bölgesi 06935 Sincan / ANKARA

: 8 Haziran 2021

Betül KALAY

1990 yılında kurulan AYESAŞ, savunma, havacılık ve güvenlik alanında komuta-kontrol çözümleri, aviyonik sistemler, elektronik ve elektro-mekanik sistemlerin üretimi konularında, tasarım ve geliştirmeden üretime kadar geniş bir yelpazede ürün ve hizmet sunmaktadır.

AYESAŞ; güvenlik kritik gömülü yazılım, komuta-kontrol sistemleri, haberleşme sistemleri, sensör/radar entegrasyonu, sahil gözetleme sistemleri, durumsal farkındalık sistemleri, karar destek sistemleri, ortak harekat resmi çözümleri, taktik görüntüleme sistem çözümleri, ağ destekli yetenek çözümleri, servis tabanlı mimari çözümleri alanlarında önemli tecrübeler edinmiş ve benzersiz kabiliyetler geliştirmiştir.

AYESAŞ ulaşım alanında ülkemizin uluslararası kara, hava ve denizyolu taşımacılığının güvenliği konusunda ileri görüntüleme çözümleriyle katkı sağlamaktadır. Tır ve konteyner tarama çözümü ile ülkemizin gümrük sahalarında etkin bir denetim hizmetinin sağlanabilmesi ve kaçakçılıkla mücadele edilebilmesi hedeflenmiştir. Bu amaçla geliştirilen Milli Tarama Sistemi Projesi (MİLTAR) ile AYESAŞ, Türkiye’yi, dünya genelinde, bu sistemleri tasarlayıp üretebilen 7 ülkeden biri yapma gururunu taşımaktadır.

Günümüzde akıllı ulaşım sistemlerinde ihtiyaç duyulan yüksek teknolojiyi, savunma sanayiinde edinmiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübesi ile sağlamayı kendine görev edinen AYESAŞ, çözüm ortaklarıyla birlikte akıllı ulaşım sistemlerinde karar destek çözümleri ve komuta kontrol yönetim merkezi yaklaşımıyla Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu sistemlere katkı sağlamaktadır.